ФОТО: Ракометна поддршка на „Драгао“


Порто е домашниот терен на Никола Митревски, македонскиот репрезентативен ракометен голман. Но, денеска неговата поддршка е за „црвено-жолтата“ македонска репрезентација. Toj е на „Драгао“ заедно со македонските фановите и ќе биде поддршка за фудбалскиот тим за кого вечерва стискаме палци.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk