Младост потпиша со девет свои деца

Младост БогданциЕкипата на Младост 1977 Богданци, денеска објави дека потпишале професионални четиригодишни договори со девет ракометари од својот младински погон. 
Стојан Наумовски, Илија Чрчев, Борчо Попов, Васил Демерџиев, Ѓорѓе Ѓуриќ, Стамен Гогов, Антонио Нилолоски, Леон Котев и Илија Роглев, се обврзаа на четири години соработка во иднина со својот матичен клуб.
Со овој потег управата на РК Младост 1977 се обврза да им даде шанса и мотовација плус на своите перспективни ракометари, а со тоа и да ја обезбеди иднината на клубот во следните години. 

Photo: FB > Mladost1977 > Martin Stojanov Photography

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk