Крај на кариерата на поранешна вардарка

Унгарскиот тим Ѓер на својата веб страница ја објави одлуката на голманот Амандин Лејно за крај на карирерата. Француската ракометарка Амандин Лејно ја објави, како што вели, најтешката одлука во животот. Објави дека летово, кога че заврши сезоната ја завршува и ракометната кариера. 
Лејно (35) е од 2018 година игра за екипата на Ѓер, а во својата кариера беше дел и од скапиот Вардар со кого стигна до финале на ЛШ. Со Ѓер има шампионски титули, а со Франција стана и Олимписки првак. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk