Двајца играчи се „поздравија“ со БиХ

Двајца ракометари на БиХ, одлучија да ги завршат репрезентативните кариери по ЕП во Унгарија и Словачка.Пикерот на Мешков Брест, Владимир Врањеш по 12 години минати како репрезентативец реши да заврши со играњето во националниот тим на БиХ.
Никола Прце, 41 годишниот ракометар на косовската Беса кој во кариерата е на второто место по бројот на ракометни трансфери (зад Раде Стојановиќ) е вториот играч кој на Ивица Обрван му соопшти дека веќе нема да се одѕива на повиците за репрезентацијата. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk