Сите македонски играчи се негативни

Добри вести стигнаа од таборот на македонската репрезентација по денешното тестирање за Ковид.Сите македонски ракометари и членови на стручниот штаб на репрезентацијата се негативни на Ковид 19. 
Македонската репрезентација беше тестирана по налог на ЕХФ, како и сите други учесници на ЕП, а и тие што играат квалификации и резултатите во пресрет на ЕП барем во овој дел се охрабрувачки.

Последното тестирање е закажано за 10 јануари. Периодот што ќе мораат играчите да го минат во изолација доколку се позитивни е пет дена. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk