Позитивни Црногорци, откажан мечот со Косово

Неколку ракометари на Црна Гора се позитивни на Ковид 19 и денешната средба со Косово им е откажана. Не се наведува кои за кои играчи се работи, но наведено е дека и во тимот на Косово има играчи што имаат симптоми слични на Ковид. Црна Гора пред два дена играше натпревар со репрезентацијата на Кувајт. Со оваа азиска репрезентација, утре треба да игра и Македонија. Дали е и овој меч доведе во прашање ќе дознаеме мошне брзо. 

Македонија и Црна Гора ќе се сретнат на ЕП на 15 јануари. Дотогаш сигурно ќе се рехабилитираат Црногорците, но колкава ќе биде штетата во подготвителниот период?
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk