ВИДЕО: Митревски во Топ 5, ремек дело на Фабрегас

Никола Митревски одново е дел од Топ 5 во Лигата на шампионите. Македонскиот голман на мечот со ПСЖ имаше атрактивна интервенција со која го привлече вниманието на ЕХФ и ги принуди уште еднаш да го сместат меѓу најатрактивните. 

Најдобрите пет одбрани со клик на линкот ОВДЕ
Најубавиот гол во осмото коло го имаше Лудовик Фабрегас. Неговата мајсторија на мечот со Келце, мора да ја видите. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk