Сениорките против Србија зад затворени врати

Женската репрезентација на Македонија попладнево (17:30) ќе го одигра првиот од двата предвидени контролни натпревари со селекцијата на Србија.Македонија и Србија денеска и во понеделник во Стара Пазова од 17:30 часот, ќе одиграат два контролни натпревари во пресрет на мундијалот што ќе се одржи во Шпанија. Србија е учесник на СП, Македонија е прва резерва и чека финален расплет околу и евентуално откажување на некоја од репрезентациите, по што би го заземала нејзиното место.

Најавено е дека двата натпревари ќе бидат од затворен тип. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk