Нант задржа важен играч

Еден од најдобрите португалски бекови останува верен на францускиот Нант.Еден од најдобрите португалски ракометари, левиот бек Александре Кавалканти потпиша продолжување на договорот со Нант и ќе остане нивни играч до 2024 година. 
Нант со овој потег си обезбеди помирни денови, затоа што Кавалканти (24) напредуваше многу брзо и заедно со Андре Гомеш кој сега е ракометар на Мелзунген, успеаја да му го земат местото во репрезентацијата на легендарниот Жилберто Дуарте. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk