Сериозна повреда на Дејан Манасков!

Многу лоши вести доаѓаат од Веспрем. На натпреварот меѓу Веспрем и вториот тим на Веспрем, Дејан Манасков заработил сериозна повреда. Дејан Манасков долго време нема да го видиме на терените. Веспрем денеска информираше дека македонското крило се здобило со сериозни повреди на натпревар од домашното првентво.
Поред Веспрем, скинат е предниот вкрстен лигамент, оштетен е страничниот лигамент и зглобот на коленото. 

Дејан Манасков ќе мора на операција, па потоа ќе се знае колку долго ќе отуствува, но вообичаената пауза само за вкрстените лигаменти е шест месеци. 
Сосема извесно ќе го немаме на ЕП во јануари, се надеваме дека ќе го видиме на терен пред крајот на сезоната. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk