Келце го купи и Халил Јагањац

Халил Јагањац, играчот кој Металург своевремено со солидна отштета го купи од ПСЖ, за една година подоцна за уште поголема отштета да го продаде во Нексе е пред нов трансфер. Халил Јагањац е нов играч на Келце. Во Полска ќе се пресели следната сезона, а официјалната промоција би требало да биде нешто пред Нова година. 
Ова го потврди Јагањац во интервју за весникот „24 сата“, со што се отстранети сите дилеми околу тоа дали оди или не и покрај демантите на Бертуш Сервас. 
Но, се уште има една тајна кај сопственикот на Келце - Кој е ракометарот од Јужна Европа што потпишал договор од 2023 година. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk