Савевски денеска стартува со Алкалоид

Љубомир Савевски од денеска почнува со тренинзи со машкиот состав на Алкалоид.
Љубомир Савевски денеска ќе го одржи првиот тренинг со екипата на Алкалоид. Новоформираниот клуб и проект во македнскиот ракомет, составен во најголем дел од кадетски репрезентативци веќе се подготвува, а од денеска ќе почне да работи под диригентската палка на новиот прв тренер. 
Во тимот заедно со Љубомир Савевски ќе бидат ангажирани и Бранко Ангеловски и Билјана Црвенкоска кои заедно работат и во стручниот штаб на машките репрезентации. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk