СЕНЗАЦИЈА: Јапонија ги запре Радичевиќ и Црногорките!

Вториот ден на женскиот турнир во Токио ги донесе и првите изненадувања.Сензационална победа на Јапонија или сензационален пораз на Црна Гора? Јапонките денеска ја прославија можеби нивната најголема ракометна победа, откако нивните дами со 26-29 беа совладани од Јапонија и покрај тоа што во првиот дел на првимер, по 15 минути водеа 10-6.

Комплетно потфрли тимот на Бојана Поповиќ, а Црногорските новинари пребаруваат дали имало досега натпревар на кој Радичевиќ и Мехмедовиќ не дале гол од игра, односно од крило. Радичевиќ инаку погоди 4 седмерци, а Мехмедовиќ единствениот гол го постигна на празна мрежа. 

На спротивната страна, голманот Каметани имаше 21 интервенција. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk