ОИ Токио: Начевски и Николов денеска на терен

Македонската судиска двојка денеска ќе го има своето деби на Олимписките игри во Токио.


Најдобрата македонска судиска двојка, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, денеска ќе го суди својот прв натпревар на Олимписките игри во Токио.
Македонскиот пар ќе ја дели правата на натпреварот Португалија и Египет што почнува во 12:30 часот со средноевропско време.

Досега се одиграа три натпревари, а постигнати се следниве резултати:

НОРВЕШКА - БРАЗИЛ  27-24 (12-13)
ФРАНЦИЈА - АРГЕНТИНА   33-27 (12-10)
ШВЕДСКА - БАХРЕИН   33-32 (16-8)
Уште (ќе) играат:
ГЕРМАНИЈА - ШПАНИЈА (13-12)
12:30   Португалија - Египет
14:30   Јапонија - Данска

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk