Една Македонка во ЕХФ Ол стар тимот

На последниот ден на ЕХФ Шампионатот во Скопје беше селектиран и идеалниот тим на турнирот.


Денеска беше одбран идеалниот тим на ЕХФ Шампионатот во Скопје, а место меѓу најдобрите поединци си најде и една репрезентативка на Македонија. 
Сара Миновска ја има честа да биде дел од најдобите поединци на турнирот. 

Ол стар тимот на ЕХФ Шампионатот е следниов:

ГОЛМАН: Ракел Вардум - Фарски острови
ЛЕВО КРИЛО: Сара Миновска  - Македонија
ЛЕВ БЕК: Катарина Моленар - Холандија
СРЕДЕН БЕК: Јулија Нивијадомска - Полска
ДЕСЕН БЕК: Анастасија Сивукна - Белорусија
ДЕСНО КРИЛО: Раксел Елварсдотир - Исланд
ПИВОТ: Фани Реикаинен - Финска
ДЕФАНЗИВЕЦ - Брит Малшалкерверд - Холандија
МВП = Катарина Моленар - Холандија
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk