Финалето на ЕХФ Шампионатот за Карбеска и Илиева

Најдобриот женски судиски пар од Македонија ќе го суди мечот за златен медал од ЕХФ Шампионатот. 


Финалето на ЕХФ Шампионатот во Скопје на кое мегданот ќе го делат репрезентациите на Холандија и Полска ќе го суди македонската судиска двојка Силвана Карбеска и Марија Илиева.

Најдобриот женски судиски пар од Македонија заслужено ја добива одговорноста да ја дели правдата на најважниот натпревар. Тие и досега ги судеа најтешките натпревари за судење на првенството, останува финалето како престиж и сатисфација. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk