Савевски: Ова беше добро отворање на Шампионатот

Селекторот на Македонија, Љубомир Савевски, задоволен по стартната победа на У19 тимот на ЕХФ Шампионатот во Скопје. Не знаев што и колку можам да очекувам од мојот тим, затоа што немавме контроли и само трениравме последните 15-тина дена. 
Можам да кажам дека сум задоволен, одбраната беше на потребното ниво и постигнавме многу лесни голови. Ова е во секој случај добар почеток за нас, добро го отвориме Шампионатот“, изјави Љубомир Савевски.
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk