СЕХА: Битка за 1/4 финале

Денеска се играат првите натпревари од СЕХА плеј оф. Војводина и Татран Прешов во два дена ќе одговорат на прашањето кој ќе остане во игра за Фајнал фор.Денешната скромна ракометна понуда за момент ќе ја разбијат Српскиот првак Војводина и словачкиот шампион Татран Прешов се договорија својот двобој од СЕХА Плеј оф елиминациите да ги одиграат во Прешов.
Денеска и утре, овие два тима ќе делат мегдан во Словачка, а победникот ќе се пласира во 1/4 финалето на шампионатот 

Ова е дел од последните натпревари во СЕХА за сезонава. Следното коло од елиминациите ќе се игра во август.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk