Алушовски: Некогаш е подобро да се остане дома, отколку вака

Тренерот на Вардар со реален поглед на натпреварот во Скопје  тој што ќе се игра во Веспрем. 



„Му честитам на Веспрем за денешната победа. Му честитам и за пласманот во 1/4 финалето, иако имаме и уште еден натпревар за играње. 
Тежок пораз. За мене како тренер, за играчите, за претседтелот на клубот, за навивачите. Некогаш е подобро да си останеш дома, отколку да дојдеш и вака да загубиш... Но, мораме да гледаме напред. Да се фокусираме на тоа што не чека, на следниот меч во Веспрем каде се надевам дека ќе бидеме подобар противник отколку што бевме вечерва“, изјави Алушовски. 





 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk