ВИДЕО: Лудата завршница Бразил - Тунис, комплетни резултати...Бразил и Тунис одиграа антологиски меч, а последните две и пол минути од хаосот можете да ги погледнете на следното видео. 
Треба само да додадеме дека судиите двапати ја прегледуваа снимката по последниот шут на Тунис. Првиот пат го признаа голот, вториот пат го поништија. 

 

Денеска се одиграа натпреварите од А-Д костурот на првенството. Шпанија се спасуваше од Полска, Микел Хансен се сретна со Готје Емвумби...Постигнати се следниве резултати:

Катар - Јапонија  31-29 (15-16)
Ангола - Хрватска 20-28 (11-12)
Аргентина - Бахреин 24-21 (12-10)
Тунис - Бразил 32-32 (20-16)
Германија - Капе Верде  10-0
Конго - Данска 19-39 (10-23)
Унгарија - Уругвај 44-18 (18-6)
Полска - Шпанија 26-27 (11-14)
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk