Вардар против Е. Пелистер во трето коло

Денеска беа извлечени паровите за Плеј оф и Плеј аут шампионатите во машка конкуренција, во Супер и Прва лига. Првиот од дуелите меѓу Вардар 1961 и Е. Пелистер што се очекува да ја одбележат пролетната сезона и битката за титула ќе се одржи во рамките на третото коло. 
Тоа ќе биде и првото големо дерби во шампионатот, иако претходно ќе го видиме и Вардар на гости во Охрид и Е. Пелистер како домаќин на Бутел Скопје. Распоредот на натпреварите во Плеј аут шампионатот, изгледа вака:

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk