Mандалиниќ во Е. Пелистер до 2022

Хрватсиот бек Стипе Мандалиниќ потпиша нов договор со битолскиот тим. Стипе Мандалиниќ го продолжи договорот со Е. Пелистер за уште една сезона и останува во битолскиот клуб најмалку до летото 2022. 
Хрватот дојде од Берлин на почетокот на новиот проект во Битола, веднаш се издвои како вонсериски играч во тимот и клубот реши да си обезбеди мирна иднина и околу него да го гради тимот што треба да го врати битолскиот ракомет на престолот по многу години.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk