Каде да гледате Финале на ЛШ и меч за трето место (ЛИНК)

Вечерва се играат натпреварот за трето место и големото финале на Лигата на шампионите, по што ќе го добиеме новиот европски првак. 
Од 18:00 часот во Ланксес Арена во Келн ќе играат Веспрем и ПСЖ, од 20:30 часот се среќаваат Кил и Барса.


Двата натпревари денеска ќе бидат пренесувани на Арена Спорт 1.

Гледачите што немаат Арена Спорт на своите оператори, можат да се обидат преку стрим, на линкот за кој се надеваме дека ќе функционира.Платформата на ЕХФ, ehftv.com каде што се пренесуваат сите натпревари, ќе биде гео-блокирана поради постоењето на ТВ оператор што ќе пренесува, иако е можно со инсталација на соодветен прогам како Хола, да се претставите како гостин од друга држава и да го гледате преносот. 


ФАЈНАЛ ФОР „КЕЛН 2020“
18:00/20:30  ПСЖ - Веспрем и Барса - Кил  ЛИНК
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk