Познат составот на Македонија за јануарските подготовки

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот на репрезентативци за јануарските подготовки на националниот тим. Македонската репрезентација во јануари во неделата на ЕХФ ќе се подготвува во Скопје, а селекторот Данило Брестовац и РФМ денеска го објавија списокот на ракометари што треба да бидат дел од овие подготовки. 

Составот во суштина го сочинуваат млади ракометари меѓу кои се уфрлени и Кирил Лазаров, Жарко Пешевски, Никола Митревски како дел од репрезентацијата што сме навикнале да ја гледаме. 
Ги нема Стоилов, Манасков, Георгиевски, повикани се Кузмановски, Талевски и Крстевски... 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk