Бод посветен на починатиот татко

Даниел Ѓоргески вечерва блесна на голот на Металург и без оската околу која се движеше пресвртот и конечно освоениот бод. Ѓоргески неодмна имаше семејна трагедија, почина неговиот татко, инаку познат македонски ракометен судија и делегат, па денешниот бод имаше посвета. 

„Сакам да ѝ честитам на противничката екипа за играта. Имавме еден добар натпревар, после сите карантини и збиени натпревари. Освоивме еден голем бод, овој бод е за мојот починат татко“, изјави Ѓоргески на прес конференцијата по натпреварот.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk