Војводина продаде талент во Бундес лига

Левото крило Милош Грозданиќ ја напушта Војводина и се сели во Бундес лигата.Сехалигашот Војводина го продаде можеби својот најдобар играч во Бундес лига. Милош Грозданиќ, лево крило што се најде и на последниот список на селекторот Тони Герона потпиша договор со екипата на Кобург. 

Интересен податок е дека во реализацијата на овој трансфер посредуваше поранешен ракометар на Тиквеш, сега успешен ракометен менаџер, Слободан Нешков. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk