Татран ќе доцни на стартот на СЕХА

Татран Прешов останува во карантин до крајот на неделаваТатран Прешов нема да може да стартува на предвидениот термин за почеток на СЕХА, на 10 октомври. Овој клуб во моментов е во карантин, а требаше денеска да направи тестови и евентуално утре да продолжи со тренинзи.
Но, поради презафатеност, тестирањето им е одложено до петок, а протоколот во СЛовачка и така налага 10 дневна изолација доколку имало контакт со позитивна личност.ќ

Татран ќе си остане во карантин до петок, потоа ќе се тестира, а што понатаму, зависи од резултатите на тестовите. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk