Проблем за СЕХА, Татран е во карантин

Позитивен ракометар во редовие на Татран Прешов, клубот следните пет дена е во карантин, потоа следат тестовиСЕХА Гаспром се соочува со проблем и потенцијално одложување на натпревар на уште непочната сезона. Татран Прешов пријави позитивен играч и следствено засилените мерки актуелни во Словачка следните пет дена ракометарите ќе бидат во карантин, а потоа ќе се тестираат, што значи дека во следните 5 до 10-дена нема да ги видиме на терен. 
СЕХА Гаспром треба да почне на 10 октомври, со тоа што една екипа секогаш ќе биде слободна во групите, а тоа во првото коло би можело да биде Татран, па да нема одложување... 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk