Келце замина во самоизолација

Полскиот шампион замина во самоизолација додека чека тестирањеПолскиот шампион Келце и протинвник ан Вардар 1961 во Лигата на шампионите замина во самоизолација. Полјаците играа натпревар со ПИК Сегед. Подоцна беше утврдено дека еден од ракометарите на унгарскиот клуб бил позитивен на Ковид 19, по што тие веднаш беа изолирани. 

Истата процедура го чека и Келце. Тие требаше уште утре наутро да бидат тестирани, но за да обебедат поквалитетни и попрецизни тестови ќе почекаат до вторник. 

Во среда веќе летаат за Норвешка каде ги чека дуел со Елверум од Лигата на шампионите.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk