ВИДЕО: Дали е ова гол на годината?

За Вадим Вирич од украинска Одеса веројатно никогаш немаше да слушнеме, или во најмала немаше да обрнеме некое особено внимание. Но, вчера работите се сменијаВадим Вирич е искусен 34 годишен ракометар кој во кариерата има играно и за Портовик и Макаби Тел Авив... Сепак, неговото име не звучи познато, иако тоа вчера се смени. 

На натпреварот со Мотор Запорожје, меч што неговата Одеса убедливо го загуби (22-38), Вирич постигна гол што ретко се гледа и што ќе биде поврзан со неговоти име додека игра. 

Погледнете ја мајсторијата на искусниот лев бек.  
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk