ЦСКА и Ристовска решетаат во ЛШ

ЦСКА Москва е дебитант во Лигата на шампионите во женска конкуренција. Но, игра како да е таму со традицијаЦСКА Москва каде што игра единствената македонска репрезентативка во ЛШ, Сара Ристовска, е дебитант во ЛШ.
Но, веќе во првото коло играше нерешено со Ѓер и притоа не освои туку загуби бод, потоа го победи на гости поранешниот европски првак Будуќност, за вечерва да го совлада со 10 гола разлика познатиот романски клуб и актуелен шампион Влчеа. 

ЦСКА Москва победи со 30-20, а Сара Ристовска во оваа победа придонесе со два гола. 

Дуелите меѓу ФТЦ и Мец, односно Крим и Есбјерг што требаше да се играат денеска се одложени поради позитивни Ковид случаи. 

Борусија Дортмунд ја совлада Подравка и тоа во Копривница, 26-25, а Кристијансанд како гостин со 33-29 славеше над Битенхајм од Германија. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk