ЛИГА ЕВРОПА: Брејк во Полска, Унгарија и Данска

Се одиграа седум натпревари од второто коло од квалификациите за Лига ЕвропаМихал Јурецки не ќе да ја одведе екипата на Азоти Пулави во групната фаза. Кристијансанд ги совлада во Полска и има меч топка на домашен терен. 
ЦСКА тесно загуби во Данска и има убави шанси на реваншот да стигне до посакуваната цел, иако Бјерингбро не е за потеценување.... 

Комплетни резултати од натпреварите што се играа од 18:45РЕЗУЛТАТИ

Азоти Пулави - Кристијансанд  24-25 (12-11)
Бјерингбро - ЦСКА Москва  26-23 (12-12)
Констанца - Спортинг  27-27 (14-16)
ГОГ - Винтертур  33-24 (15-12)
Ѓунѓеш - Берлин  23-25 (9-12)
Холстебро - Рајн Некар  22-28 (9-13)
Скјерн - Монпеље  31-30 (14-11)

ВЕЧЕРВА ИГРААТ:
20:45  Металург - Кринс Луцерн
20:45  Бидасоа - Нексе (ehftv.com)
20:45  Бенидорм - Фајверс
20:45  Турда - Тулуз
20:45  Требње - Балатон
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk