Митревски со 20-ка ја поздрави Маиа

Порто наплати за поразот од Елверум, настрада екипата на МаиаНикола Митревски немаше многу шанса да брани против Елверум, иако Квинтана беше дух во вториот дел, но за следното коло би требало да има поголема минутажа. 

Ако ништо друго, си ја заработи на дуелот со екипата на Маиа со која Порто играше во домашното првенство. 

Порто наплати за поразот од Елверум, победи со 31-12 (14-4), а македонскиот голман имаше 20 одбрани. Првиот гол го прими во 18 минува, а за цело прво полувреме прими само три гола.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk