Металург во Швајцарија по Лига Европа

Извршена е ждрепката за второто коло од квалификациите за пласман во групната фаза на Лига ЕвропаДенеска во Виена беше извршена ждрепка, за второто квалификациско коло од ЛЕ од каде се обезбедува пласман во групната фаза на Лига Европа. 

24 екипи беа поделени во два шешира, а Македонија свој претставник имаше во Металург. Другите два македонки клуба се Е. Пелистер кој е пласиран во групната фаза директно и Бутел Скопје кој беше елиминиран од Ѓунѓеш во првото коло од елиминациите. 

Металург за противник го доби тимот на Луцерн

Парови:
Металург - Луцерн
Бидасоа - Нексе
Потаиса Турда - Феникс Тулуз
Бјерингбо Силкеборг - ЦСКА Москва
Холстебро - РНЛ
Бенидорм - Аон Фајверс
Азоти Пулави - Кристијанштад
Констанца - Спортинг
Ѓунѓеш - Берлин
Требње - Балатонфуред
Винтертур - ГОГ
Скјерн - Монпеље

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk