Египет прави спектакл од ждрепката (ЛИНК)

Во тек е спектаклот што Египет го организира по повод ждрепката за СП 2021 
Можете во живо да го следите настанот на следниот ЛИНКВо подножјето на пирамидите во Гиза, во моментов се држува церемонија, свечено извлекување на групите за Светското првенство во Египет.
Домаќинот, во Ковид состојба со редуциран број на гости, особено од Европа, организира настан со кој може да се натпреварува со ултимативно најдоброто СП досега - Катар 2015. 

Не веруваме дека Египет ќе го стигне нивото на Катар, тоа сепак беше нешто поинакво и невидено во ракометот, иако велат дека досега потрошиле над 200 милиони долари. Но, добро е за ракометот што има кандидат барем зрел да се нафати на предизвикот. 

Нас најмногу ќе ни недостасува Македонија на тоа СП. Доколку не дојде до некаков драматичен пресврт и како прва резерва добиеме покана за настап. 

Церемонијата почна во 19:00 а планирано е да трае два часа. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk