СЕХА има нов пехар

Победничкиот пехар што пет пати завруваше во рацете на капитенот на Вардар оди во историја, СЕХА има нов пехарШампионскиот пехар на СЕХА Гаспром што пет пати завршуваше во рацете на Вардар заминува во историја. На денешната прес конфференција во Задар беше претставен новиот победнички трофеј. 

Вардар и Загреб, односно Веспрем и Мешков Брест ќе играат утре во полуфиналните пресметки, потоа следува мечот за трето место и битката за новиот пехар на СЕХА Гаспром. 

PHOTO: Jozo Cabraja / seha-liga.com 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk