Контроли: Играа Прилеп и Аеродром, Охрид и Е. Пелистер, Младост...

Подоготвките за новата сезона во Македонија влезени се во последната фаза, се играат контроли речиси насекадеПрилеп го совлада Аеродром (34-24) на натпревар што се одигра во Прилеп. Ова беше последниот тест на Аеродром во рамки на подготовките што оваа екипа ги одработе во Струга. 

Александар Јовиќ ја најде победничката формула за Еурофарм Пелистер 2. Битолскиот состав изненадувачки го совладаа досега одличниот Охрид со 30-25. 

Младост 1977 се изнаигра на натпреварот со прволигашот Партизан. Богданчани славеа победа од 42-25.

Прволигашите Јехона и Кичево играа пријателски натпревар, а победи Јехона 36-32. 

Контролен меч се одигра и во женскиот ракомет. Новиот Вардар со 37-22 славеше над Спартак. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk