Балтичка лига без Финци и Белоруси

Литванија, Летонија и Естонија, решија да играат сами во Балтичката лига.Основачите на Балтичката лига, Летонија, Литванија и Естонија, решија следната сезона сами да играат во овој шампионат. Сите ќе бидат застапени со по четири екипи. 

Во ова првенство, веќе нема да играат екипите од Финска и Белорусија. Откако Кокс и СКА Минск, издоминираа во сите досегашни првенства, трите споменати држави видоа-не видоа, решија да им се заблагодарат и да си продолжат сами да го „развиваат“ ракометот во регионот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk