ВИДЕО: Како изгледа голот на сезоната во Германија?

Голот на сезоната во Германија го постигна Осама Лајнеф од екипата на ТВ Олпе

 

Повеќе од 60 % од гласовите спроведени во онлајн гласањето под покровителствов на Бундес лигата, за најдобар гол во сезоната беа за Осама Лајнеф од екипата на ТВ Опле. 
Погледнете како изгледаше нај потегот во Германија. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk