Порто си одработе за петто место

Порто не го чекаше Монпеље да одигра за него во последното коло од ЛШ. Како гостин во Брест, Белорусија, Португалците славеа 35-32 (17-13) и го направија сосема небитен резултатот од Скопје, барем за Вардар. 

Порто со три бода пред Вардар го освои петтото место во групата и ќе игра со Алборг во елиминациите. Мечот од Скопје, остана важен за Монппеље кој во моментов е пред Келце, а таму и ќе заврши доколку Полјаците загубат од Кил на домашен терен. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk