Википедија: Кирил Лазаров во Вардар

Википедија објави информација дека Кирил Лазаров од 2020 е играч на Вардар. Дури и сегашен клуб на македонскиот репрезентативец е објавен Вардар. 

Знае ли Википедија нешто што другите не знаат или како и во икс други случаи кога ќе се испостави дека не е точно, едноставно се менува информацијата и ни лук јал ни лук мирисал. 

Сепак, ќе провериме, дали има вистина во оваа објава на Википедија. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk