Двапати го носеше Алборг до финале, па реши да се сели во Египет

Стефан Мадсен е веројатно најпотценетиот тренер во моментов, иако Алборг под негова команда двапати стигнуваше до финалето на Лигата на шампионите. Таму, двапати налетуваше на Барса, за која немаше решение.
Стефан Мадсен има(ше) уште еднд година договор со Алборг, но реши да замине. Веројатно му беше доста од пристисокот што го трпеше како тренер на овој дански тим и спогодбено ја раскинаа соработката. 
Стефан Мадсен се сели во Каиро и ќе биде тренер на шампионот Ал Ахли. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk