ЕП: Јуниорите имаат плус седум на полувреме

Јуниорската репрезентација на Македонија го игра првиот меч од М20 Европското првенство во Словенија. Прв противник на нашата репрезентација е Црна Гора, а на полувреме Македонија води 12-5. 
Иван Галевски е одличен на голот, одбраната на Македонија е на високо ниво и во првит 25 минути примија само три гола. Во нападот нашиот тим е доста ефикасен и сталожен и е на вистински пат до првите бодови.
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk