Вардар директно во група од Европската лига

Вицепрвакот на Македонија, екипата на РК Вардар следната сезона ќе се натпреврува во ЕХФ Европската лига. За разлика од лани кога играше квалификации и не успеа да се пласира во групната фаза, оваа сезона Вардар 1961 ќе биде директно пласиран во групата и ќе има најмалку шест меѓународни натпревари. 

ЕХФ денеска ја објави ранг листата на ЕХФ Европската лига

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk