ВИДЕО: Висла го украде голманот на норвешкиот дрим тим

Полскиот шампион Висла Плоцк е еден од клубовите кои најбоемски се однесува на ракометниот пазар. Имаат и длабок џеб и сакаат да нарачуваат од највисоките полици. Нивниот следен потег е Торборн Бергеруд, норвешкиот репрезентативен голман и член на прилично скапиот тим Колстад кој не ги исполнува очекувањата и покрај ѕвездениот тим.

Бергеруд сезонава ќе ја одработи во Колстад, а од 2025-2026 станува дел од Висла Плоцк. Во меѓувреме, една сезона на нивниот гол ќе биде исладнскиот голман Виктор Халгримсон.

Висла, сними цело видео за промоција на БергерудПоврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk