Атанасовски во новиот тим на Андоновски

Стефан Атанасовски, поранешниот младински репрезентативец направи нов чекор во својата кариера со потписот на договорот со косовскиот шампион Раховец. Овој потег доаѓа по сезона мината во Куманово, а во својата кариера во Македонија, има настапувано Аеродром, Работнички и за престижниот Вардар. Атанасовски имаше искуства и во меѓународните лиги, со кратки авантури во Катар и Саудиска Арабија.
Атанасовски, кој е познат по својата висина и сила во играта, се очекува да донесе значителен придонес на својот нов тим и да продолжи со својот развој .

Горан Андоновски, македонски стратег, кој неодамна беше именуван за тренер на Раховец, веројатно ќе има значајна улога во интеграцијата на Атанасовски во тимот. Соработката меѓу овие двајца Македонци може да се покаже како важен фактор во успехот на Раховац во идната сезона.

foto: rk vardar


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk