Марковски од Фарски се сели на Малта

Борче Марковски, еден од македонските тренери со мастер лиценца има нов предизвик во кариерата. Марковски кој беше првиот македонски тренер што водел клуб на Фарски острови, сега ќе биде првиот македонски тренер што ќе води клуб на Малта.

Марковски е преставен за тренер на екипата Ла Сале од Малта која очекува од него да го пренесе македонското и искуството од островите во нивните редови.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk