Шпанска врска во Мелзунген

Шпанската врска што проработе во германскиот Мелзунген откако на кормилото на клубот дојде Гарсија Парондо фунцкионира и летово. Германците на позајмица од Барса го добиваат леворакиот Иан Баруфет кој ќе им ја покрие позицијата десно крило ослабена од повреди. Иан Баруфет е син на една од најголемите легенди на Барса, голманот Давид Баруфет.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk