Без македонски судии на женското ЕП

Женската македонска репрезентација во декември, прв пат по 2012 година ќе настапи на Европско првенство надвор од нашите граници. Три држави ќе го организираат тоа ЕП, а Македонија ќе игра во група што ќе биде организирана во градот Дебрецен.
ЕХФ денеска ги објави 18 судиски парови што ќе ја делат правдата на претстојното Европско првенство, осум од нив се женски парови.
Меѓу номинираните парови нема судиски пар од Македонија.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk