Андоновски ќе го води првакот на Косово

Горан Андоновски, искусниот охридски ракометен тренер, е претставен како нов стратег на косовскиот шампион Раховец. Со ова, Андоновски ја започнува својата прва интернационална авантура во тренерската кариера.
По успешните периоди со Охрид и Тиквеш, неговата способност да гради победнички тимови е добро позната, и сега тој ќе се соочи со нов предизвик во Косово.
Раховец, кој неодамна ја освои националната титула, има големи очекувања од Андоновски, верувајќи дека неговото искуство и експертиза ќе продолжат со победничката традиција и ќе ги остварат натпреварувачките цели на клубот на меѓународно ниво.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk